W  „58 Ogólnopolskim konkursie Współzawodnictwa Szkolnych Schronisk Młodzieżowych” Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Radomiu zdobyło złote wyróżnienie.

Podsumowanie konkursu  odbyło się w dniach 5 – 7 kwietnia 2019 r w Prudniku, uroczym miasteczku województwa opolskiego.

Dyrektorzy wyróżnionych schronisk z całej Polski gościli w pięknym Szkolnym Schronisku Młodzieżowym „Dąbrówka”. Mieliśmy okazję poznać walory turystyczne miasta i okolic, zwiedzić:  fort w Nysie, Sanktuarium św. Józefa, wieżę widokową na Koziej Górze. Odwiedziliśmy także filię schroniska „u Króla Gór Opawskich” w Wieszczynie.

Uroczystą galę pt.: „Aleja Gwiazd” zorganizowaną w prudnickim kinie „Diana” uświetniły występy muzyczne i taneczne uzdolnionej młodzieży.

Centralnym punktem uroczystości było wręczenie nagród w postaci wyróżnień i pamiątkowych statuetek w stopniu brązowym, srebrnym i złotym oraz Gratulacje od Minister Oświaty.

Dyrektor Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Radomiu Katarzyna Kłos – Bochniak pragnie podziękować organizatorom uroczystości, Dyrekcji SSM „Dąbrówka” za wspaniałe, ciepłe i gościnne przyjęcie.

Natomiast całej społeczności, pracownikom i przyjaciołom Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Radomiu GRATULUJĘ SUKCESU.